Atalanta zafer yoluna geri döndü. Ve ikna etmek için. Pagliuca’ya yaptığım o gezi buna değdi…

Tanrıça, yazın Amerikalı Luca Percassi ve Lee Congerton tarafından Bergamo’ya getirilen devasa bir de Roon ve amansız Hojlund sayesinde Empoli’yi devirdi.

kaydeden Xavier Jacobelli

Beş hafta sonra Atalanta yeniden kazanmaya başladı. Ve ikna etmek için Şampiyonlar Ligi’nde yer almak için yarışa yeniden giriyor. Tanrıça, devasa bir taş sayesinde Empoli’yi devirdi. deRoon ve acımasızlara Hojlund17 milyon ödedi ve değeri bugüne kadar en az dört katına çıktı.


Tüm tarafların hakim olduğu bir ilk yarının sonunda beklenmedik gecikme, ikinci yarıda takımın on bir köşe vuruşu ve boşa giden bir dizi şansla noktalanması Gasperini izleyicilerinin saldırısından güç alarak hızını değiştirdi. Takımın oynamadığı üç maçın ardından ilk golü olan De Roon’un golü, savaşı ateşledi ve Hojlund’dan doğru anda Gasperini tarafından sahaya gönderilen bir sıçramayla sonuçlandı. rağbet İçinde dikkat.


Koç, rekabetçi öfkesiyle Zanetti’nin savunmasını bozan Kopenhag doğumlu yirmili yaşlarından başlayarak her oyuncu değişikliğini yaptı. Ancak Atalanta’nın tamamı, 11 Şubat’ta Olimpico’da Lazio’ya karşı muhteşem galibiyetin ardından, son dört maçta aldığı üç mağlubiyet (Lecce, Milan, Napoli) ve beraberlikten (Udinese) sonra yeniden Atalanta oldu. müriel VE ayakkabı Yedi ay sonra ilk dakikadan itibaren tekrar birlikte oynadılar: gol atamadılar ama mükemmel bir performans sergilediler. Uzun sıra, Gasperini’nin gerçek bir Nerazzurri totemi olan de Roon’un kafası ve Hojlund tarafından mağlup edilen gururlu ve huysuz bir rakibin üstesinden gelmek için gereken taze enerjiyi eklemesine izin verdi.


Hafta içi, steve pagliuca CBS Sport’a şunları söyledi: “Geçen yaz, onu imzalamaya ikna etmek için Rasmus’un Sturm için oynadığı Avusturya’daki Graz’a gittim. Benimle, luca percasi VE Lee Congerton. Mama Hojlund bize harika bir futbolcu olduğunu, New Hampshire, Nashville’de oynadığını ve Boston Celtics hayranı olduğunu söyledi. Rasmus ile yaptığımız anlaşmanın bir parçası olarak sezon sonunda sahada bir Celtics maçı izlemeyi teklif ettik…”


Atalanta eş başkanının Hojlund’u tehlikeye atmak için Bergamo üzerinden Boston ve Graz arasındaki yolculuğu gidiş-dönüş 14.000 km idi. Buna kesinlikle değdi. Bu, Lee Congerton ile birlikte uluslararası pazarda ustaca bir darbe daha indiren Luca Percassi’nin gülümsemesiyle doğrulandı (Lookman ile ortak oldu: Serie A’daki ilk yılında 12 gol). Ve şimdi, Gasperini’nin dediği gibi, Atalanta’nın Şampiyonlar Ligi karmaşasına geri dönmesi için on bir maçı kaldı. Patlamış mısırı hazırlayın, eğlenceli olacak. (allsport.com)


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *