Do not Let Go: Netflix’te yayınlanan movie incelemesi

Do not Let Go Overview: Başrollerini David Oyelowo ve Storm Reid’in paylaştığı bu bilimkurgu gerilim filminde geçmiş ve bugün çarpışıyor. Sundance 2019’da sunulan movie, Netflix’te yayınlanıyor.

Yapbozun her bir parçasını kaybetmemek için görüntülerken en azından orta kısımda çok dikkatli olun. Elbette çok karmaşık bir şey yok, ancak zaman döngüleri, uzay-zaman baypasları veya geçmişe (veya geleceğe) sıçramalar söz konusu olduğunda, her zaman sizi kaybetme eğiliminde olan o güçlü dozda inançsızlık (ve inanılmaz) vardır. konuşma dizisi Ne de olsa, bu saf bir eğlencedir ve şeylerin gerçekliği asla ilk bileşen olmamalıdır. Bu nedenle, sezgi fena değil: atmosferi geri kazanmak Déjà vu – Zamana karşı yarışTony Scott tarafından yönetiliyor ve onu anlatı zamanını akış ritmine götüren bir gerilim filmine dönüştürüyorlar: her şey ve anında, aksiyonun kalbine doğru tam hızda.

bırakmayın 3

Do not Let Go: Bir resimde David Oyelowo

Şimdi böyle, sinemalarda yapım ve dağıtım ve ardından dijitale iniş: çift dil, çift pencere (aslında engellenen pencere de filmin önemli bir parçası!). Her şeyi çoğaltın. Ve Gitmesine izin vermeJacob Aaron Estes tarafından yönetilen ve Netflix’te izlenebilen , iki paralel zaman çizelgesinin akışlarını keserek ikiye ayrılacak bir hikaye var. Déjà vu hakkında ve ayrıca Her şey, her yerde, aynı andaçoklu evreni sinematografik dini haline getiren. Burada tonlar doğal olarak farklıdır ve gerilim atmosferi kısa sürede kahramanın bir telefon görüşmesi ve kişisel ve profesyonel olarak dahil olduğu acımasız bir cinayetle yakalanmış vicdan azabıyla karışır. Ah, bayram notu: Movie, Sundance 2019’da gösterildi, hayranların beğenisini kazanacak bir öneri. Gitmesine izin verme O tipik olan filmler “Sundance Vibes”.

Mart 2023’te Netflix’te izlenecek en iyi 80 movie

Bırakma: Konu

9'u bırakma

Bırakma: filmden bir sahne

Açıkçası, yönetilen bir filmden daha fazlası (kesme etkili olsa da), Gitmesine izin verme bu, kıvrımları ve dönüşleri bağlantılı tutmaya çalışan iyi bir senaryo alıştırmasıdır. Elbette tetikleyici olaya bağlı olan vardiyalar: Dedektif Jack Radcliff (David Eyelowo) ağabeyi Garrett’ın (Brian Tyree Henry) kızı olan yeğeni Ashley’ye (Storm Reid) çok yakındır. Bir gece kızdan kafa karıştırıcı bir telefon alır ve eve koştuğunda Ashley ve tüm ailenin vahşice öldürülmüş olduğunu görür. Polis vakayı bir cinayet-intihar olarak damgalar, ancak Jack dinlenemez, pişmanlıklara kafayı takmıştır.

sakın bırakma 1

Bırakma: filmden bir sahne

Daha fazlasını yapabilir miydin? Bu trajediyi önceden görmüş olabilir miydi? Birkaç gün sonra Ashley’nin numarasından garip aramalar almaya başlar. Cevap verir ve telefonun diğer ucunda, korkunç kaderinden habersiz farklı bir zaman çizelgesinden arayan yeğeni vardır. Bu, dedektif zekasıyla birleştiğinde, Jack’i Ashley’i kurtarmaya çalışırken cinayeti önceden tahmin etmeye itecektir. Sadece bu da değil, kendinizi davaya kaptırarak, sonunda iğrenç suçun arkasında rahatsız edici ve yozlaşmış bir gerçeklik olduğunu keşfedeceksiniz.

Şimdiki, geçmiş ve gerilim tonu

bırakma 7

Do not Let Go: David Oyelowo, Alfred Molina filmden bir sahnede

İncelememizin başında söylemiştik, böyle bir filmle karşılaşmak için şüpheye yer bırakmanız gerekiyor. Gitmesine izin verme. Ve, iyi dağılımın internet olması (ayrıca alfredo molina!) ve beyan edilen imalardan bağımsız olarak, hem çocuk kitaplarının hem de internette yayınlanan kısa korku filmlerinin yazarı Jacob Aaron Estes ve Drew Daywalt tarafından yazılan senaryodaki çeşitli çarpıtmaların ideally suited bir şekilde üstesinden gelme gücüne sahip olunmalıdır (evet!) – Filmin doruk noktasında, yazı ayak uydurmakta zorlanıyor gibi görünüyor, ikinci ve son perdeye kıyasla çok erken gelen bir dönüm noktasında sıkışıp kalıyor.

bırakmayın 4

Do not Let Go: Filmden bir sahnede David Oyelowo ve Storm Reid

Dimension hiçbir şey söyleyemeyiz (iyi bir şey var) Ters köşe itaatkar bir şekilde önerildiği gibi) ve nesnel terimlerle açıklanacak çok az şey olacaktır, ancak söylenmesi gerekir ki Gitmesine izin verme İyi bir sinematografik yapının (örneğin Sharon Meir’in fotoğrafı) ve sette tek kademeli bir sahneymiş gibi yaklaşan ikna edici iki başkahramanın yarattığı absürt ve anlaşılmaz atmosferiyle bizi etkisi altına alıyor. Birbirinize iki ebedi rakibe meydan okuyun: şimdiki zaman ve geçmiş. Bir bilim kurgu tonu ve inatçı suç çatlakları, Do not Let Go’yu temanın ilginç bir varyasyonu haline getiriyor.

sonuçlar

Bilimkurgu ve gerilim arasında sallanan filmin iki zaman çizgisine sıkışıp kalmış ne kadar iyi bir anlatım alıştırması olduğunu açıklayarak Do not Let Go eleştirisini kapatıyoruz. Zamanda sıçramalar ve bir cinayet davası, pişmanlıklar ve zamana karşı bir yarış. Güvenilirliğin dizginlerini tamamen bıraktığınız sürece, senaryodaki dalgalanmalara rağmen çalışır.

çünkü onu seviyoruz

  • Kahramanlar, inandırıcı.
  • Bilimkurgu gerilimle harmanlanmış.
  • ton
  • Son olay örgüsü…

Ne oluyor

  • …Ancak yukarıda önerildi.
  • İnanılmaz olanı inandırıcı kılmak için çabalayan farklı anlatı çarpıtmalar.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *