Eustace Wolfington’ın filminin ücretsiz gösterimi “Cabrini”

Cumartesi 25 Şubat 2023
16.00
Papalık Lateran Üniversitesi – Aula Magna
Laterano 4’teki Piazza San Giovanni – Roma

Büyük Salon’da Papalık Lateran Üniversitesi movie 25 Şubat 2023 Cumartesi günü saat 16:00’da gösterime girecek. “Kabrini” İle ilgili Eustace WolfingtonAmerika’nın ilk Noel Baba’sının hayatını anlatıyor.

Filmin ücretsiz izlenebilmesi için tanıtım bölümü yapılacak. Monsenyör Rino Fisichella.

Etkinlik tarafından arrange edilmektedir. Dominic Bartolucci kart vakfıdan Roma Vekili ve Papalık Lateran Üniversitesi sponsorluğu ile İntegral İnsani Gelişimin Hizmeti için Dicastery.

katılmak gereklidir e-posta ile rezervasyon yap (cabrini@alfafcm.com) ve bileti alın.

Bilgi için:
Telefon: 06 69306831

afiş


19. yüzyılın ikinci yarısında, Cabrini Ana, 1876 ile 1914 yılları arasında (toplam 18 milyon İtalyan) servetlerini bulmak ve Amerika’da çalışmak için İtalya’yı terk eden birçok nesil için gerçek bir referans ve destek noktası haline geldi. Movie, hikayesini anlatıyor Francesca Saverio Cabrini (1850-1917), Lodi bölgesinde doğmuş, daha sonra ilk Amerikan azizi (1946) ve daha sonra göçmenlerin evrensel hamisi (1950) olan İtalyan kadın. Yirmi yaşında babası ve annesi tarafından yetim kalan Francesca manastıra girmeye çalıştı ama bu mümkün olmadı. Otuz yaşında öğretmen olduktan sonra okulun ilk çekirdeğini kurdu. Kutsal Kalbin Misyonerleri (Codogno, 1880), misyoner Francesco Saverio örneğini izleyerek ve Uzak Doğu’yu müjdeleme niyetiyle. Bunun yerine, dürtüyle Papa Leo XIII (kim söyledi “Doğu’ya değil, Batı’ya!”) 1889’da Amerika’yı müjdelemek için Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı, ilk durağı New York’tu ve burada İtalyan göçmenler lehine verimli bir havarilik yaptı. Panama’ya ulaşmak, And Dağları’nı geçmek ve Buenos Aires’e varmak için yorulmadan seyahat etti. İtalyan göçmenleri ve yerel toplumla bütünleşmelerini desteklemek için okullar, yetimhaneler, yurttaşlık ve okul eğitimi kursları ve ayrıca bürokratik yardım oluşturdu. 1909’da Amerikan vatandaşlığını aldı. Girişimleri nedeniyle trendy sosyal hizmetin referanslarından biri olarak kabul edilir. “Hayatını göçmenlerin hizmetine adayan ve daha sonra onların göksel koruyucusu olan bu harika küçük kadın, bize bu kardeşlerimizi nasıl hoş karşılayacağımızı, koruyacağımızı, tanıtacağımızı ve bütünleştireceğimizi öğretti” diye yazdı. Papa Francisco 51 için mesajındaile Barış içinde bir dünya, ortak bir ev ve göçmenler ve mülteciler de dahil olmak üzere herkes için bir aile “rüyasına” inananlar arasında Saint Frances Saverio Cabrini’yi gösteren Dünya Barış Günü.

23/02/23 tarihinde yayınlandı : ÖNE ÇIKANLAR

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *