#FuoriSeason // Kışın ortasında Lizbon’a yapılan bir gezinin hikayesi

Lizbon mavidir. Gökyüzünden gelen ışık gibi, binaların cephelerini süsleyen kiremitler, gün batımının mis kokulu esintisiyle dopdolu dolambaçlı sokaklar. Lizbon mavidir çünkü çevresi mavidir, nehrin okyanusa akmadan önce kıyılarını aşan suyu gibi. Lizbon mavi ve aynı zamanda içinde kış. Aralık ayında (veya Ocak, Şubat veya Mart) bir gün bir uçağa binip Avrupa’nın en güzel şehirlerinden birini ziyaret etmek için İber Yarımadası’nın güneybatısındaki Tagus deltasına giderseniz bunu keşfedersiniz. Dünyada.

Öğleden sonra varıyoruz, soğuk mevsime rağmen önümüzdeki günlerde Portekiz şehrini keşfetmek için bize eşlik etmeyi vaat eden sıcak ve aydınlık bir atmosferle karşılaşıyoruz. zaman aralığı bir uzun haftasonu En ünlü cazibe merkezlerini ziyaret etmek, baharatlı ve iştah açıcı gastronominin tadını çıkarmak, yedi tepesine tırmanan tipik mahallelerde yürümek yeterlidir. Ama aynı zamanda dillerine ve onu konuşan sakinlerine aşık olmak, oradan bir daha asla geri dönmek istemeyeceğinizi anlamak için de mükemmel bir an.

sahte görüntüler

Go to Lisboa ile birlikte, Lizbon’u daha önce ziyaret etmiş olanları bile şaşırtan çok dikkatli ve çok özel bir yer ve hikaye seçkisi aracılığıyla konaklamayı arrange eden, şehir uzmanı Carmo bize rehberlik ediyor. Bir depremin ortaçağ yapısını neredeyse tamamen harap ettiği 1755’ten itibaren kendini yeniden inşa etmeyi öğrenen bir yerin ve çoğu zaman unutan bir halkın dünyanın dört bir yanındaki kültürleri etkilediğini anlatan odur. sıcak çay içerken – Portekizce chatarihi pastanede Ulusal Confeitarya, Santa Maria Maior’da Carmo, İngiltere’ye çay ritüelini tanıtan kişinin Portekizli bir prenses, Braganzalı Catherine olduğunu söyler. Benzer şekilde, yasemin çayının yanında yediğimiz geleneksel, lezzetli ve meyveli, çoğunlukla vegan tatlılar gibi derin yağda kızartmalar, Roman dilinin bile iz bıraktığı Portekiz’den Japonya’ya geldi: tempura Latince’den geçici“yağda kızartmak”, arigaile ilgili obridago“Teşekkür ederim”.

Lizbon

sahte görüntüler

Atıştırmalık, uzun hafta sonumuzu açar: Panoramik geziler, modernite ve gelenek arasında sanatsal ziyaretler, tipik yemeklerin hayran kalacağı yerel restoranlar, en ünlü mahallelerde bir tramvay yolculuğu, Avrupa’nın en iyi çayını satın alabileceğiniz en eski mağaza bizi bekliyor. Sofistike tasarımlı mekanlar, günün başında ve sonunda şımartan oteller.

Lizbon’a bir kış gezisi ile, Kozmopolitan açılışı #Sezon dışı, yılın alışılmadık bir zamanında ziyaret ettiğinizde bile dünyanın bazı bölgelerinde ne yapılması gerektiğini gösteren sütun. İlk bölümü burada bulabilirsiniz ve bir sonraki hafta sonunuzu yurtdışında arrange etmek için dimension ilginç fikirler sunacak.

Çünkü Lizbon kışın maviyse, kışın çok daha az bahar.

lizbon gezileri

Francisco Nogueirasahte görüntüler

36 saat içinde Lizbon’u ziyaret edin. 1.gün

Çay saatinden sonra çantaları otele bırakma zamanı. Cadde boyunca yer alan Lodge Lisboa Plaza tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır. Özgürlük Caddesi, Şehrin kalbinde. Nisan 1954’te açılan ve 2015’te yenilenen bu otel, her zaman aynı aile tarafından işletilmiştir ve belki de bu nedenle tanıdık ve rahat atmosfer, kendinizi iyi karşılanmış ve rahat hissetmenizi sağlar.

Ayrıca şehir merkezinde The Ivens, İmza Toplama Oteli: İncelikli bir tasarım ve tropikal esintiler taşıyan bir estetikle karakterize edilen The Ivens, İtalyan restoranı Rocco, Crudo Bar (burada Akdeniz dünyasına adanmış fotoğraf koleksiyonuna mansiyon verilmiştir) ve Gastro Bar gibi çeşitli yemek deneyimleri sunmaktadır. Haftanın her günü için farklı bir DJ seti tarafından tamamlanan beklenmedik içecekler ve çok kaliteli şaraplardan oluşan bir seçki için. Ayrıca değerlendirmekMiras Avenida LiberdadeMavi cepheli binası 19. yüzyılda çay ticaretine adanmış ve şimdi bir otele dönüştürülmüş ancak orijinal mobilyaların çoğu korunmuştur.

Lizbon

sahte görüntüler

Gün batımı için ve şehrin kendine has morfolojisini anlayabileceğiniz en iyi manzaralardan biri için mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.Santa Justa Asansörümerkezin alt kısmını, özellikle Baixa bölgesini, Largo do Carmo’nun üst bölgesi ile birleştiren . Ayağa kalktığınızda kendinizi artık eski bir manastır haline gelen eski bir manastırın önünde buluyorsunuz. Carmo Arkeoloji Müzesi. Buradan Lizbon’un etkileyici panoramik manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Bu noktada geriye sadece gitmek kalıyor. Portekiz Pastel de Bacalhau Evi kızarmış morina kroketleri de dahil olmak üzere geleneksel Portekiz yemeğine dayalı bir mezenin tadını çıkarmak için.

Lizbon

sahte görüntüler

36 saat içinde Lizbon’u ziyaret edin. 2. gün

İkinci günün sabahı, Haziran 2022’de açıldığından beri Kraliyet Hazinesi Müzesi ve Kraliyet Mücevherlerini ziyaret etmeye adanmıştır. Ajuda Ulusal Sarayı, Eski Portekiz Kraliyet Evi’nin eski varlıklarının büyük bir bölümünü, Krallığa ait eserleri ve Portekiz kraliyet ailesinin farklı üyelerinin eski özel koleksiyonlarını kalıcı olarak sergiliyor. Koleksiyon, dünyanın en büyük ikinci külçesi olduğuna inanılan altın külçesi de dahil olmak üzere değerli mücevherler, nişanlar, madeni paralar, sivil ve dini metallic işlerinden oluşuyor.

Lizbon

sahte görüntüler

Arabayla Santa María de Belem katedraline ve deniz kıyısındaki kuleye vardıktan sonra, iki kıyıyı birleştiren ve mimarisi sadece eskileri anımsatan 25 de Abril köprüsünün manzarasının keyfini çıkararak Tagus boyunca şehre doğru çıktık. San Francisco’daki Golden Gate’e dikkat edin. Köprünün yakınında, mahallede durmaya değer alcantara, bir zamanlar ülkenin en büyük sanayi bölgelerinden birine ev sahipliği yapıyordu ve şimdi bir yaratıcı merkeze dönüştü. Burada tasarımcı ve giyim mağazaları, sanat galerileri, restoranlar ve Ler Devagar Kitabevi.

Lizbon

sahte görüntüler

Akşam yemeğine ulaşmak için şehir merkezine varana kadar yürüyüş yapmanızı öneririz. Ararım, Bairro Alto ve Baixa arasında, Rua Alecrim’e kadar uzanan karakteristik bir mahalle. Burada rezervasyon yaptırarak, 19. yüzyıldan kalma Chiado binasının restoranında çağdaş bir dokunuşla yeniden yorumlanan geleneksel yerel yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz., heykeller, freskli tavanlar ve taş merdivenler arasında eşsiz bir yerde.

lizbon restoranı

Francisco Nogueirasahte görüntüler

36 saat içinde Lizbon’u ziyaret edin. 3 gün

Son gün ziyarete adanmıştır. Gülbenkan Vakfı, Calouste Gulbenkian Müzesi ve José de Azeredo Perdigao Trendy Sanat Merkezi olmak üzere iki mekanın yanı sıra bir konser salonu ve brütalist bir estetikle karakterize edilen bir halk parkından oluşan bir kompleks. Temeli 1969 yılında tamamlanan yapı Portekiz’in en önemli mimari eserlerinden biridir ve yapısı tarafından tasarlanmıştır. Ruy Athouguia VE Pedro Cid. Kalıcı sergi, Mısır sanatından İslam ve Çin sanatına, Rubens, Turner, Manet ve Monet’nin çalışmaları da dahil olmak üzere çağdaş sanatın şaheserlerine ve Gulbenkian’ın en büyüklerinden biri olduğu René Lalique’in artwork nouveau mücevher koleksiyonuna kadar uzanan işleri içeriyor. patronlar.

ricardo oliveira alves mimari fotoğraf ve video arquiteturafundação calouste gulbenkian fotoğraf ve video

RICARDO OLIVEIRA ALVESsahte görüntüler

Öğleden sonra, Lizbon’un merkezinde, yerin en karakteristik ulaşım aracı olan, şehrin tepelerine tırmanan ve önemli bir panoramik deneyim sunan tramvayla yürüyüş yapmak için hala zaman var. Üçüncü günü -ve Lizbon’daki hafta sonunu- Lizbon’da tarih ve tekillik arasında bir kokteylin tadını çıkararak sonlandırın. 18.86şaşırtıcı ama sofistike bir tasarım ortamında.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *