Hangi tren güzergahı İspanya’nın en iyilerini içeriyor?

Sihirli Endülüs’ün tadına varmak için, büyüleyici başkent Sevilla ile tren yolculuğunun çoğunu kapsayan Cádiz ilindeki büyüleyici Costa de la Luz’u birleştirin. mesafe herhangi biri çevre (banliyö trenleri) Renfe. Orta mesafe biletleri önceden rezerve edilebilirken, banliyö biletleri seyahat günü istasyondan satın alınabilir.

Kendinizi Sevilla’nın kentsel zevklerine kaptırmak için üç gün yeterlidir: Mağribi kökenli Actual Alcázar, flamenkonun dans edildiği Triana mahallesi, muhteşem katedral ve heyecan verici Endülüs tapas rodeo (La Brunilda, Eslava, Las Teresas). Resort Casa 1800 Sevilla, 19. yüzyıldan kalma dönüştürülmüş bir konakta yer alan atmosferik ve merkezi bir mekandır. Zaman izin verirse, az ziyaret edilen Carmona, Sevilla’dan çok uzak olmayan, şiddetle tavsiye edilen bir günlük gezidir; Roma, Mağribi ve Mudejar kalıntılarına sahiptir ve otobüsle kolayca erişilebilir (1,5 saat).

Sevilla’dan güneye, Cádiz’e giderken hareketli Jerez de la Frontera’da şeri yudumlayarak ve flamenko gösterilerinin keyfini çıkararak bir veya iki geceyi kaçırmayın. Sevilla’nın Santa Justa istasyonundan trenle bir saat uzaklıktadır. Zarif Resort Bodega Tio Pepe’de kalabilir, Lustau veya Tradición gibi eski şarap imalathanelerini ziyaret edebilir ve kendinizi hareketli tabancolara (şeri barları) kaptırabilirsiniz.

Jerez’den banliyö trenleri (45 dakika), orta mesafe trenleri ve Alvia trenleri (her ikisi de 35 dakika), rüzgarın savurduğu bir burnun üzerine kurulmuş canlı tarihi merkeziyle Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Cádiz’e devam ediyor. Cádiz, Playa de la Caleta (herkesin karnaval için çıldırdığı Barrio de La Viña’nın yanında) ve merkezin güneyindeki popüler sörf plajı Playa de la Victoria gibi muhteşem beyaz veya altın kumlu plajlar sunar. Taberna La Sorpresa, Casa Manteca ve Mercado Central’da ünlü yerel tapasların tadına bakın ve 18. yüzyıldan kalma bir konaktan butik otele dönüştürülmüş Casa de las Cuatro Torres’te kalın.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *