Müzik, “Notas de Viaje” yeniden başlıyor, ilk randevu bugün saat 17:30’da “G. Rodari”de

18 Mart 2023, 17:30 “Be aware di Viaggio”nun altıncı baskısı, Corciano’daki “G. Rodari” Kütüphanesinde, beş ayda bir düzenlenen, seyahate adanmış bir dizi konserle açılıyor. bir tür gezi notu olan müziğin müzisyenlerin anlatımıyla birlikte uzak yerleri ve zamanları keşfetmek için bir yol oluşturduğu bir hikayenin organik anlatımı. İtalyan Dernekler ve Vakıflar Konfederasyonu’ndan Yeni Nesil Özel Ödülü gibi önemli uluslararası ödüller kazanan Accademia di Santa Cecilia veya Scuola di Musica di Fiesole gibi dünyanın en önemli akademilerinden bazılarında Lirik ve Senfonik Müzik Bölümü (“Oscar della Lirica 2014 – Uluslararası Opera Ödülleri” organizatörü) Samantha Sapienza’yı atadı ve enstitülerde öğretmen olarak çalışıyor. Tel Aviv Müzik Konservatuarı, Perugia, Monopoli, Pesaro ve Avellino gibi yapılar.

açılış konseri arkasında uluslararası öneme sahip konser etkinliği olan konsolide bir grup olan Sapienza-Testa Duo’nun (soprano ve ses) katılımını içerir. Önerilen program, yalnızca tüm zamanların en büyük divalarından ve lirik müziğinin kahramanlarından biri değil, aynı zamanda 20. yüzyılın bir ikonu olan “La Divina” lakaplı Maria Callas’a harika ve sevecen bir saygı duruşu niteliğindedir. “Apuntes de viaje” dergisi CDG-Subsequent Cultural Affiliation tarafından Corciano Kent Konseyi ve “G. Rodari”; Giriş ücretsizdir.
Bilgi için: “Gianni Rodari” belediye kütüphanesi – By way of Settembrini Loc. Girasole – Tel. 075/5188291 – biblioteca@comune.corciano.pg.it – www.fb.com/biblioteca.corciano

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *