Sonbaharda başlamayı düşünmeniz gereken superb sporlar

LSonbahar, formda kalmak, yeni sporlar keşfetmek ve eğlenmek için doğru mevsim: sıralamamızı açıklıyoruz!

sonbahar orada superb sezon yeni bir spora başlamak için Yaz aylarında ise hepimiz daha hareketsiz hale geliyoruz ve aperatifler, öğleden sonraları kanepede veya plajda olmak üzere sayısız tavizin tadını çıkarıyoruz.

Sıcakların bitmesiyle birlikte yeni bir spor sayesinde hareket etme ve formda kalma zamanı. Sadece motivasyonu yeniden kazanmak için değil, aynı zamanda stresten kurtulmak için de mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır. birkaç kilo dahayaz fazlalıklarının meyvesi.

Doğa yürüyüşü

Yazın bitip sonbaharın gelmesiyle birlikte havalar yumuşar ve doğa yürüyüşleri için en superb zaman dilimidir. Doğayı keşfetmek ve kendinize zaman ayırmak için arkadaşlarınızla veya eşinizle bazı geziler düzenleyin.

biraz ile başla kolay yol, sonra zorluğu artırın: spor yaptığınızı bile fark etmeyeceksiniz ve hem vücudunuz hem de ruh haliniz fayda sağlayacaktır. Bu sporun güzelliği, herhangi bir özel ekipmana ihtiyaç duymamanızdır: sadece rahat ayakkabılara ve hava koşullarına uygun giysilere odaklanın!

kürek

Şu anda en popüler sporlar arasında yer alan paddle tenis, tenisten türemiştir ve hem iç hem de dış mekanlarda yapılabilir. Bu aktiviteyi uygulamak için, plakasında tam bir delik olan bir rakete ve ayrıca ribaundları desteklemek için çeşitli basınç seviyelerine sahip özel bir topa ihtiyacınız olacak.

Belirli bir ayakkabı yoktur, ancak rahat bir spor salonu ve spor ayakkabısı giyebilirsiniz. Kürek tenisi sadece eğlenceli değil, aynı zamanda formda kalmanızı da sağlar. Fiziksel hareket bacak ve kalça kaslarının yanı sıra kolları da çalıştırır. Karın kaslarınızı güçlendirmenize ve güzelliğini yakmanıza izin verecektir. beş yüz kalori aerobik spor sayesinde her seans için.

Bisikletçilik

Sonbahar pratik yapmak için mükemmel bir mevsimdir. bisikletçilik. Eylül, Ekim ve Kasım bu nedenle superb aylardır. pedal çevirmeye başla, sadece şehirde değil, doğada da. Özellikle bu sporu hiç yapmadıysanız, aşırıya kaçmaktan kaçınarak yavaş yavaş başlayın.

İlk kez yarım saatlik bir seansla manzaranın tadını çıkararak başlayın ve ardından iki tekerlek üzerinde antrenman sürenizi artırın. L’teçhizat bu durumda önemlidir. Bir kask, kendinizi korumanıza ve güvenli bir şekilde seyahat etmenize olanak tanır, uygun ayakkabıları ve her zaman susuz kalmamak için bir şişe suyu unutmayın.

Kariyer

Sonbahar, dimension pek çok fayda sağlayacak bir spora başlamak için mükemmel bir zamandır. hakkında konuşuyoruz kariyer, zihni temizlemek ve vücudu tonlamak için idealdir. Artık yaz bittiğine ve sıcaklıklar düştüğüne göre, mükemmel spor rutininizi oluşturmaya başlayın. bir şey kullan rahat ayakkabılar ve rahat tulumlar, şapkalı bir sırt çantası, güneş gözlüğü ve küçük bir şişe su getirin.

Koşmanın faydaları o kadar çok ki hepsini listelemek zor. Metabolizmanızı hızlandırır, kilo vermenize yardımcı olur, metabolizmanızı geliştirir. kan dolaşımı ve akciğer kapasitesi. Vücudunuzu yağdan kurtulmaya teşvik ederek kilo kaybına yol açması da harikadır.

Paten kaymak

Tekrar forma girmek ama aynı zamanda yeniden çocuk gibi hissetmek mi istiyorsunuz? O zaman buz patenini dene! Sonbahar, koordinasyon ve dengeyi geliştiren, vücudu, özellikle de kalçaları ve bacakları sıkılaştıran bu eğlenceli ve eksiksiz spora kendinizi adamak için mükemmel bir zamandır. Tavsiye? Kendinizi tedavi etmek için arkadaşlarınızı dahil edin kahkaha dersi ve eğlenceli – pişman olmayacaksınız!

Tırmanmak

Adrenalin dolu bir spor yapmak ve tırnaklarınızı çıkarmak istiyorsanız kaya tırmanışını deneyin. Cesur kalpler için mükemmel olan bu fiziksel aktivite, kolları sıkılaştırmak, kalçaları ve bacakları şekillendirmek ve karın kaslarınızı maksimuma çıkarmak için mükemmeldir. Sonrasında kapalı eğitim Dışarı çıkıp harika manzaraları ve yerleri keşfedebilecek, yoğun ve unutulmaz bir aktivite konusunda tutkulu olacaksınız.

zor yürümek

Kesin olmak gerekirse Amerika Birleşik Devletleri, Kaliforniya’dan geliyor, herkesin denemeyi hayal ettiği egzersiz! Güçlü Yürüyüş, geniş adımlarla sürekli bir yürüyüş hakkındadır, bu da dimension rüya gibi uyluklar ve b tarafı. İşin güzel yanı, bu sporu kumsaldan parka, evin arkasındaki çimlere kadar her yerde oynayabilirsiniz.

Binicilik

Hayvanları seviyor musunuz ve sizi gerçekten doğayla iç içe geçirecek bir şeyin hayalini mi kuruyorsunuz? Ata binmeyi dene. Sonbahar, biniciliğe başlamak için mükemmel bir mevsimdir. Düşmeye başlayan sıcaklıklarla birlikte sıcaktan etkilenmezsiniz ama yine de tadını çıkarabilirsiniz. biraz güneş. Bu sporu birlikte yaşayın, eşiniz, aileniz, arkadaşlarınız veya çocuklarınız dahil.

Binicilik pratiği yaparak dimension verebilecek bir sporu keşfedeceksiniz. harika duygular. Koordinasyon, denge, güç, dayanıklılık, esneklik ve kardiyovasküler fonksiyonu geliştirmeye yardımcı olan bir aktivitedir. Sadece bu da değil: dimension zihinsel güç verecek, endişe ve strese karşı koyacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *